Naujienų portalas

Prezidentas: dalyvavimas tarptautinėse operacijose įtvirtina Lietuvos saugumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas, antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu, aptarė Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir misijose.

Pasak šalies vadovo, Lietuvos įsitraukimas į NATO, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų operacijas bei misijas įtvirtina šalies, kaip aktyvios globalaus saugumo dalyvės ir patikimos sąjungininkės, vaidmenį.

„Veikdami išvien su sąjungininkais ir partneriais, kaupiame vertingą patirtį ir siunčiame gerų signalų apie mūsų karių profesionalumą ir puikią parengtį. Aktyvus įsitraukimas į tarptautines operacijas įtvirtina ir mūsų šalies saugumą“, – sakė Prezidentas.

Susitikime krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas pristatė Lietuvos dalyvavimą konkrečiose tarptautinėse operacijose ir misijose, kokių rezultatų iki šiol pasiekta ir su kokiais iššūkiais susiduriama. Atskirai aptarta NATO karinė misija Afganistane ir šiuo metu vykstančios diskusijos dėl jos likimo.

Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos kariams ir civiliams krašto apsaugos sistemos tarnautojams dalyvauti 11 tarptautinių operacijų ir misijų. Lietuvos kariai šiuo metu tarnauja Afganistane, Irake, Kosove, Ukrainoje, Malyje, Centrinėje Afrikos Respublikoje, taip pat jūrų operacijose Indijos vandenyne ir Viduržemio jūroje.

Šių metų pabaigoje Prezidento vadovaujama Valstybės gynimo taryba spręs dėl Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir misijose 2022–2023 m. laikotarpiu.

Prezidento komunikacijos grupė
Jums gali patikti