Naujienų portalas

Sausumos pajėgų ryšininkai treniruosis civilinėse teritorijose

Rugsėjo 17-18 d. Lietuvoje vyks Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ryšių vienetų pratybų „Karo šauklys 2019″ etapas, skirtas patikrinti vienetų gebėjimą keistis informacija turimomis mobiliomis (perdislokuojamomis) priemonėmis naudojant civilę infrastruktūrą ir bevielius tinklus karinėms reikmėms.

Teritoriniu principu išsidėstę Sausumos pajėgų ryšių vienetai pratybose treniruosis vykdyti maskavimo ir operacijų saugumo procedūras, palaikyti ryšį kibernetinės kovos sąlygomis, organizuoti retransliavimą, vykdyti informacijos apsaugą bei kitas nustatytas užduotis. Pratybų metu bus imituojami įvairūs incidentai, draugiškų padalinių nuostoliai, keičiama sistemų struktūra ir parametrai.

Detalios pratybos vietos iš anksto suderintos su miestų ir rajonų savivaldybėmis. Naudoti ginklų ir pirotechninių priemonių pratybų metu neplanuojama. Pratybos vyks tiek dienos, tiek nakties metu.

Ryšių pratybos „Karo šauklys 2019″ vyksta rugsėjo 9-20 d. Mokymų pradžioje ryšių vienetų kariai vykdė turimų priemonių, duomenų ir instrukcijų paruošimą bei testavimą, dalyvavo teoriniuose ir praktinėse pratybose, orientuotose į ryšio tinklų funkcionavimo užtikrinimą blogomis oro sąlygomis, darbo tinkle procedūras, gedimų aptikimą ir šalinimą.

Ryšių pratybos „Karo šauklys“ organizuojamos kasmet. Šiemet pratybose dalyvauja apie 200 karių.

Sausumos pajėgos yra didžiausia Lietuvos kariuomenės dalis, skirta Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai. Sausumos pajėgos plėtojamos pagal NATO standartus didinant operacinį veiksmingumą ir stiprinant gebėjimus veikti kartu su kitomis NATO šalių pajėgomis. Kariai nuolatos tobulina įgūdžius ir gebėjimus kariniuose mokymuose ir pratybose Lietuvoje ir kitose Aljanso šalyse.

Nuot. aut. vyr. eil. Michail Lysenko

Jums gali patikti