Naujienų portalas

Užsienio investuotojams pristatyti planuojami Lietuvos kariuomenės karinės infrastruktūros projektai

Saplio 11 d. krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas Rygoje vykusioje Baltijos šalių investuotojų konferencijoje „Pan-Baltic Infrastructure Summit INFRA 2018“ pristatė strateginį Lietuvos kariuomenės projektą – per artimiausius kelerius metus pastatyti tris naujus karinius miestelius Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose, o jam įgyvendinti pasitelkti viešojo ir privataus sektorių partnerystę (VPSP). Šiai partnerystei jau yra pritarusi LR Vyriausybės VSPS komisija, galutinį sprendimą artimiausiu metu priims ir ministrų kabinetas.

„Investuotojų konferencija Rygoje suteikė mums puikią progą paskleisti plačiau žinią apie strateginį Lietuvos kariuomenės projektą, kuriuo siekiama stiprinti nacionalinių ir sąjungininkų pajėgų pasirengimą, stiprinti gynybą ir atgrasymą, papasakoti apie projektą naudą ir pakviesti jame dalyvauti užsienio šalių investuotojus“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Konferencijoje Rygoje susirinkę politikai, ekspertai, investuotojai, vystytojai iš infrastruktūros ir energetikos sektorių aptarė naujausias infrastruktūros vystymo naujoves ir tendencijas, vykstančius projektus Baltijos regione. Šiemet Rygoje apie pirmą kartą VPSP būdu įgyvendinti planuojamus Lietuvos kariuomenės infrastruktūros projektus išgirdo apie 150-200 konferencijos dalyvių.

Sprendimą vystyti naują karinę infrastruktūrą VPSP būdu Krašto apsaugos ministerija priėmė, atsižvelgusi į privataus sektoriaus gebėjimą vienu metu vystyti kelis didelės apimties projektus, taip pat į didelių investicijų poreikį krašto apsaugos sistemoje per artimiausius 2-3 metus. Vieną pirkimą visiems trims objektams planuojama paskelbti kitų metų pradžioje, sutartis su investuotoju arba investuotojais pasirašyti 2020-ųjų pabaigoje. Partnerystės sutartis planuojama pasirašyti 15 metų laikotarpiui – iki 2035 metų, iš jų infrastruktūrai sukurti planuojama skirti apie dvejus metus, dar 13 metų konkurso laimėtojai turėtų prižiūrėti infrastruktūrą. Privatus investuotojas turės skirti savas lėšas į karinę infrastruktūrą, jis bus atsakingas už statybos darbus ir infrastruktūros valdymo rizikas. Vėliau projekto tęstinumą perims Lietuvos kariuomenė.

Šiam projektui pristatyti spalio pabaigoje planuojama surengti konferenciją – viešas konsultacijas.

Jums gali patikti