Naujienų portalas

A.Veryga apie koronaviruso „ekspertus“: „Kuo mažiau žinai – tuo daugiau žinai“

Šį pirmadienį aktualijų laidos „Karštai su tv3.lt” studijoje bus itin karšta – Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir biomedicinos mokslų daktaras imunologas Adas Darinskas diskutuos apie tai, ar koronavirusas yra tik eilinis virusas, ar vis tik mirtinai pavojinga liga. Žinomų vyrų nuomonės kardinaliai priešingos – kiekvienas jų karštai gins savo tiesą.

Viešojoje erdvėje sklando daugybė nuomonių – vieni įsibauginę ir ragina imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų apsisaugota nuo koronaviruso, kiti  teigia, kad pavojus gerokai perdėtas ir nėra pagrindo nerimauti. Šiuo klausimu skirtingas nuomones turi medikai, mokslininkai, valdžios žmonės ir eiliniai piliečiai.

Medicinos mokslų daktaras imunologas Adas Darinskas mano, kad koronaviruso grėsmė yra gerokai perdėta.

„Mažiau žiūrėkit siaubo filmų! Visi mes persirgsime, tai neišvengiama, įgausime imunitetą ir bus kaip su Kiaulių gripu, kai mirtingumas yra 1 iš 5000”,sakė A. Darinskas. Jis išreiškė abejonę ir dėl to, kad kaukės apsaugo nuo viruso.

„Kaukės 100 proc. neapsaugo, bet jokios gydymo įstaigos mums nepadės, jei visi vienu metu susirgsime“,   apie tai, kodėl būtina dėvėti kaukes, atsakė A. Veryga.

A.Darinskas taip pat kalbėjo apie tai, kad antroji viruso banga nebus tokia pavojinga ir nusineš mažiau mirčių nei pirmoji. Tačiau A.Veryga laikosi nuomonės, kad kol kas per anksti daryti išvadas: „Nespėliokim ir nespekuliuokim, koronaviruso statistiką žinosime tik kitų metų viduryje, dabar dar per anksti daryti išvadas“.

A.Verygos ir A. Darinkso diskusijas papildys ir kitų garsių mūsų  mokslininkų ir profesorių   Eduardo Vaitkus, Saulius Čaplinsko, Rūtos Ustinavičienės   nuomonės, taip pat reportažai su garsiais Lietuvos žmonėmis, kurie jau persirgo šiuo virusu: Ugnius Kiguolis, Justina Ragauskaitė ir Jonas Sakalauskas dalinsis patirtimi apie ligos eigą, požymius, potyrius ir poveikį sveikatai.

„Kuo mažiau žinai – tuo daugiau žinai. Mokslas  dar ne viską išsiaiškino apie šį virusą, bet pas mus yra tokių, kurie jokių atitinkamų mokslų nebaigę, bet kažkodėl galvoja, kad žino daug daugiau ir garsiai apie tai kalba“, – A. Veryga skeptiškai atsiliepė apie kai kuriuos visuomenėje garsiai besireiškiančius asmenis.

Laidoje „ „Karštai su tv3.lt” taip pat išvysime lietuvių, gyvenančių užsienyje reportažus, jie pasakos apie tai, kaip į virusą reaguojama ir su juo tvarkomasis Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje, Čikagoje. Be to, bus nagrinėjama, kas apskritai yra  virusas, kaip jis patenka i ląstelę ir kaip veikia, kodėl žudo tą ląstelę. Kaip kuriamos vakcinos, ir ar šiuo atveju ją išvis įmanoma sukurti.

Apie visa tai – aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt” pirmadienį 19.30 val. per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play. https://www.facebook.com/watch/?v=343995819972015

 

Jums gali patikti