Naujienų portalas

Koronovirusas ir Lietuvoje! Ką svarbu žinoti

Lietuvoje jau sergama koronavirusu, svarbu žinoti: Jei turite slogą ir skreplius, kai Jūs peršalote, tai negali būti naujo tipo koronavirusinė pneumonija, nes koronavirusinė pneumonija yra sausas kosulys be slogos. Tai yra paprasčiausias būdas atpažinti. Pasakykite savo draugams, kad jei turite daugiau medicinos žinių, turėsite daugiau žinių apie identifikavimą ir prevenciją. Wuhan virusas nėra atsparus karščiui ir žus 26–27 laipsnių temperatūroje. Todėl gerkite daugiau karšto vandens.
Galite liepti savo draugams ir artimiesiems gerti daugiau karšto vandens, kad jo išvengtumėte. Eikite į saulę. Pastaruoju metu buvo šalta, todėl, labai patogu gerti karštą vandenį. Tai nėra vaistas ir yra naudingas kūnui. Geriamas šiltas vanduo yra veiksmingas nuo visų virusų. Stenkitės negerti gėrimų su ledu, atsiminkite! Gydytojo patarimai apie koronavirusą:
1. Jis yra gana didelis (ląstelės skersmuo yra apie 400–500 nm), todėl bet kuri normali kaukė (ne tik N95 savybė) turėtų turėti galimybę ją išfiltruoti. Tačiau kai užsikrėtęs čiaudins yra priešais jus, reikės 3 metrų (apie 10 pėdų), kol jis nukris ant žemės ir nebebus ore.
2. Kai virusas nukris ant metalinio paviršiaus, jis gyvens mažiausiai 12 valandų. Taigi atsiminkite, jei liečiatės su metaliniu paviršiumi, kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu.
3. Virusas gali išlikti aktyvus ant audinio 6–12 valandų. Įprastas skalbinių ploviklis turėtų užmušti virusą. Žieminius drabužius, kurių nereikia kasdien skalbti, galite nusivilkti ir palaikyti po saule, kad užmuštų virusą. Apie plaučių uždegimo, kurį sukelia koronavirusas, simptomus: 1. Pirmiausia jis užkrės gerklę, todėl jausite sausą gerklę, kuri tęsis nuo 3 iki 4 dienų 2. Tada virusas įsimaišys į nosies sekretą ir lašės į trachėją ir pateks į plaučius, sukeldamas pneumoniją. Šis procesas užtruks nuo 5 iki 6 dienų. 3. Su plaučių uždegimu kyla didelis karščiavimas ir sunku kvėpuoti. Nosies užgulimas nėra panašus į įprastą. Pajusite, kaip paskendote vandenyje. Jei jaučiatės taip, svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Apie prevenciją:Dažniausias būdas užsikrėsti yra liečiant dalykus, kurie yra vieši dalykai, todėl turite dažnai plauti rankas. Virusas ant jūsų rankų gali gyventi tik 5–10 min., Tačiau per tas 5–10 min. Gali nutikti daug (galite nevalingai patrinti akis ar paliesti nosį).
Jums gali patikti