Naujienų portalas

„Dezeen“ žurnalo įkūrėjas ir redaktorius Marcus Fairs: „Labai norėčiau keliauti be aiškaus kelionės tikslo, kaip tai dariau, kai buvau jaunas – tiesiog lipdavau į traukinį arba autobusą ir žiūrėdavau, kur jis mane nuveš”

Jaukūs, šilti ir pozityvūs linkėjimai iš Didžiosios Britanijos. Interviu su vieno žinomiausių pasaulyje internetinių dizaino žurnalų „Dezeen“ įkūrėju ir redaktoriumi Marcus Fairs.

Marcus Fairs – pirmasis skaitmeninės erdvės žurnalistas, kuriam suteikta  Karališkojo Britanijos architektų instituto garbės narystė, 2018 metais Marcus Fairs išrinktas vienu iš tūkstančio įtakingiausių Londono žmonių.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Nuo pat pandemijos pradžios dažniausiai dieną pradedu su skrebučiu ir abrikosų uogiene. Tai tapo mano įprastu maistu, kurio laukiu kiekvieną dieną. Perku šviežią raugintą duoną iš vietinės kepyklos ir valgau ją vienas virtuvėje žiūrėdamas pro langą į sodą. Man patinka skrudinamos duonos kvapas, kuris pasilieka tvyroti visą rytą.

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose – koks Jūsų namų jaukumo receptas?

Dabar, kai ateina žiema ir anksti temsta, apšvietimas tampa itin svarbus norint sukurti jaukią atmosferą namuose. Išjungiame šiek tiek stalo, grindų šviestuvų, kad nebūtų per ryšku ir dažnai uždegame žvakių.

Jei Jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Aš esu tas žmogus, į kurį žmonės kreipiasi, jei ištinka krizė, ne dėl patogumo, o dėl nuoširdžių patarimų. Man nelabai sekasi guosti, bet aš gerai matau bendrą vaizdą ir padedu žmonėms galvoti į priekį, įsivaizduoti ateitį, kurios jie nori, kad jie galėtų išsiaiškinti tolesnius veiksmus, kurių reikia imtis, norint pasiekti savo tikslą.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

 Ryte – skrebutis! Vakare – taurė raudono vyno. Be to, man patinka kurti muziką su kompiuteriu, todėl dažnai dirbu iki vėlumos kurdamas dainas, panyru į jas.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Man labai patinka gaminti maistą, kuris reikalauja minimalių pastangų, tačiau susideda iš puikių ingredientų. Skrebučiai yra geras pavyzdys! Arba duona su alyvuogių aliejumi ar sūriu, arba paprastas omletas.

Smagiausias prisiminimas iš vasaros?

Visa vasara buvo ilga, graži, ir (bent jau mano atmintyje) be galo saulėta. Darbo namuose naujiena buvo šviežia. Buvo malonu po pietų užmigti sode ar pasivaikščioti tuščiomis Londono gatvėmis, rasti šalia savo namų naujas vietas, kurių dar niekada nebuvau atradęs. Mano pasaulis tapo daug mažesnis, bet ne mažiau gražus ar stebinantis.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą, jei leis aplinkybės?

Visur! Ne tiek svarbu, kur norėčiau keliauti, bet kaip. Labai norėčiau keliauti be aiškaus kelionės tikslo, kaip tai dariau, kai buvau jaunas – tiesiog lipdavau į traukinį arba autobusą ir žiūrėdavau, kur jis mane nuveš.

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas Jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Šią vasarą skaičiau aplinkosaugininko George’o Monbiot’o „Feral“. Jis yra vienas iš mano herojų. Šioje knygoje kalbama apie tai, kaip svarbu leisti ekosistemoms atsistatyti, o gamtai leisti būti laukinei. Tai tikrai padarė didelę įtaką mano mąstymui, knyga siūlo galimą visos žalos, kurią žmonija padarė planetai, sprendimą.

Ar jau ruošiatės Kalėdoms, ir kaip planuojate jas sutikti?

Sunku kurti planus, nes nežinome, kokie apribojimai bus Didžiojoje Britanijoje, kai ateis Kalėdos. Mielai praleisčiau Kalėdas ne namuose, vien tam, kad pakeisčiau sceną, bet tai gali būti neįmanoma. Bet jei tai bus neįmanoma, džiaugsiuosi labai paprastomis, nedidelėmis Kalėdomis namuose.

Kas Jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Darbas. Aš nebuvau tikras ar mano verslas išliks, todėl nėriau į tai, pradedant dirbti nuo 5 ryto iki pat vakaro. Tuomet eidavau pasivaikščioti ar bėgioti. Neturėjau laiko liūdnoms mintims ar jauduliui, nes buvau visiškai susitelkęs į verslo išsaugojimą. Laimė, tai pavyko!

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Ilgai vaikščioju ar bėgioju, muzikuoju arba dirbu.

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais?

Man labai blogai sekasi socialiniai santykiai! Aš paprastai pasikliauju rimtais ir planuotais susitikimais, nei organizuoju bet ką, bet nuo pat pandemijos pradžios aš sąmoningai bandžiau palaikyti ryšį su draugais. Stengiuosi kiekvieną dieną susisiekti bent su  vienu draugu, tik pasisveikinti ar paklausti, kaip jam sekasi. Be to, mano socialinis tinklas yra glaudžiai susijęs su mano darbu, todėl rengiu daug virtualių susitikimų ir interviu, kuriuos laikau svarbiomis socialinėmis progomis ir darbu!

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kol kas juose saugiai

dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį – kultūrinį gyvenimą?

Kultūriškai esu gana savarankiškas, nes mano internetinė svetainė „Dezeen“ yra puikus įkvėpimo šaltinis, palaikantis ryšius su talentingais kūrybingais žmonėmis visame pasaulyje, be to, man patinka kurti savo muziką ir aš mielai vartoju kultūrą internete.

Pasidalinkite muzikos kūriniu, trumpu skaitiniu, video, kuris teigiamai Jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Neseniai žiūrėjome televizijos serialą „Big Little Lies/Dideli maži melai“. Man patiko pagrindinė garso takelio tema, Michaelo Kiwanukos daina „Cold Little Heart/Šalta maža širdis“. Tai tokia graži, įsimenanti daina, kuri puikiai atspindi pradinių filmo serijų pavadinimus, kurie buvo nufilmuoti Big Sur mieste Kalifornijoje. Tai man primena puikius laiku, praleistus laukinėje pasaulio dalyje ir laisvės jausmą, kurį ten jaučiau, ir tikiuosi netrukus vėl pajusti.

Žurnalas

www.dezeen.com

 

Jums gali patikti