Naujienų portalas

Lietuviškasis Van Damas Justinas Barkus: „Neužtenka tiesiog mokėti koją pakelti iki galvos“

„Vienas dalykas yra tiesiog kumščiu trenkti į veidą, o kitas dalykas – taisyklingai nugriūti po smūgio taip, kad viskas tikroviškai atrodytų ekrane“, – apie savo darbo specifiką pasakoja juodą Kyokushin karate diržą turintis ir seriale „Pasmerkti“ išgarsėjęs aktorius Justinas Barkus.

Dešimt metų patirtimi specialios parengties karinėse pajėgose galintis pasigirti Justinas šiuo metu dienas dirba naujo kriminalinio serialo „Rimti reikalai“ filmavimo aikštelėje, kurioje ne tik vaidina, bet ir kuria bei režisuoja profesionalias kovines veiksmo scenas.

„Žiūrovai ekrane mato, tarkime, 15 sekundžių trukmės kovos sceną, tačiau pasiruošti jai  reikia kur kas daugiau laiko. Labai daug reiškia pats aktorius, jo patirtis ir imlumas. Čia turi būti labai geras komandinis darbas, neužtenka tiesiog mokėti koją pakelti iki galvos, – šypsosi žinomas šalies aktorius ir prisipažįsta – kovinių scenų režisavimas seriale „Rimti reikalai“ jam teikia didžiulį malonumą. – Mano koviniai sugebėjimai ir kaskadinių triukų patirtis praverčia ne tik pačiam vaidinant ir kurti personažus, bet taip pat galiu padėti kitiems aktoriams profesionaliai atrodyti ekrane, kuriant veiksmo scenas, laikant ginklus rankose ar atliekant tam tikrus kovinius veiksmus.

Naujajame LNK televizijos rudens sezone TV ekranus pasieksiantis kriminalinis serialas pasižymės ne tik profesionaliomis kovų, bet ir itin realistiškomis susišaudymų scenomis. Pastarosioms čia yra naudojamos net imitacinės kulkos, kas yra labai retas reiškinys filmuojant serialus. J. Barkus neslepia – tai buvo jo mintis ir visa tai tam, kad serialas būtų kuo labiau tikroviškas. „Su imitacinėmis kulkomis šūvis yra realus ir aktorių reakcijos yra natūralios. Tikri šūviai ir tikras garsas automatiškai prideda įtampos. Tiek veidas, tiek akys, tiek kūnas juda ir reaguoja natūraliai ir tai labai atsispindi ekrane. Nėra ko lyginti su muliažais, neužtaisytu ginklu ar tiesiog montažo metu dedamais efektais“, – pasakoja J. Barkus ir džiaugiasi, jog jo pasiūlymas buvo palankiai priimtas visos serialą prodiusuojančios kompanijos „Urbs TV“ komandos.

Seriale „Pasmerkti“ Dariūnės vaidmeniu išgarsėjęs Justinas neslepia, jog naujasis jo personažas „Rimtuose reikaluose“ – buvęs profesionalus kovotojas Larkinas, pasižymės tokia pat kovine dvasia. „Jis dėl netyčinių aplinkybių atsidurs kalėjime ir visiškame gyvenimo dugne. Išėjus iš kalėjimo jį įtrauks nelegalios kovos ir lengvi pinigai, bet Larkinas bandys stotis ant kojų, mėgins kovoti už teisybę…“. Lietuviškuoju Van Damu tituluojamas aktorius įsitikinęs naujo kriminalinio serialo sėkme ir tam, jo nuomone įtakos turi ne tik surinktas garsiausių šalies aktorių desantas, bet ir  populiariausių serialų scenaristas Edvinas Kalėda. „Aš pats skaitydamas kiekvieną seriją jau galvoju, kas bus kitoje. Labai užkabina“, – šypsosi J. Barkus.

Jums gali patikti