Naujienų portalas

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ečio proga žinomos moterys paleido “102 šūvius už Lietuvą”

Šiais metais švęsti Kovo 11-osios tradiciškai jau ketvirtą kartą sportinio šaudymo klubas “Leičiai“ kvietė įvairių profesijų moteris į miškuose įrengtą šaudyklą. Nepaisant lietaus, purvo ir žvarbaus pavasariško oro čia netrūko šventiškos nuotaikos ir geros energijos.

Kovo 11- osios minėjimas iššūkius mėgstančioms moterims

 „102 šūvis už Lietuvą“- Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas iššūkius mėgstančioms moterims. Tai simboliška Lietuvos valstybės atkūrimo metinių paminėjimo interpretacija su koviniais ginklais.

“Mūsų susitikimai Kovo 11- osios proga tampa gražia tradicija. Matuojame kilometrus praeitų metų prisiminimais. Šiemet tikrai kariškai – per purvą ir lietų! Nebijant išeiti iš komforto zonos ir būti pasiruošusiems! Įkvepia bendraminčių dvasia ir bendras tikslas! Nuoširdžiausiai dėkoju Alkui Paltarokui už galimybę susitikti tikrus draugus, patikėjusius tikrą ginklą į moteriškas rankas. Niekada nesijaučiau tokia saugi, kaip šiandien! Kasmet tobulėjam. Ir neduok Dieve turėti mums priešų!”, – kalbėjo audinių salono Optima Forma savininkė Reda Jacikevičienė.

Kiekvienais metais suburiantis skirtingų profesijų moteris netradiciškai švęsti Kovo 11-ąją renginys dovanoja ne tik pirmus kartus, bet ir naujas pažintis bei idėjas.

“Pirmą kartą būtent šitaip švenčiau Kovo 11-ąją. Buvo įdomu išbandyti įvairius ginklus bei klausyti išsamų instruktažą nors ir ne pirmą kartą. Daug kartų instruktoriai klausė, ar nebijai. Tikrai buvo puikus , neįprastas , bet nuotaikingas šventimas.”, – pozityviais įspūdžiais dalinosi tapytoja Kristina Ališauskaitė.

Laisvės šventė kovinio šaudymo praktikoje

Šiais metais dailiosios lyties atstovės iš verslo, mokslo, kultūros, meno pasaulio turėjo galimybę išbandyti praktinį kovinį šaudymą su įvairiais ginklais. Pirmą kartą ginklą į rankas paėmė Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė. “Pirmą kartą Lietuvos Laisvę švenčiau taip: laikiau ginklus rankose ir šaudžiau. Švenčiau būdama su stipriomis moterimis ir puikiais instruktoriais. Laukai, lietus, paukščiai, saulė, vėl lietus, kareiviškas maistas, arbata, apsikabinimai, vėl lietus ir vėl saulė, ir vaivorykštė pakeliui namo. Pareiga, vienybė, moralė, tikėjimas ir drąsa- šiandien man buvo Kovo 11!”, – pilna įspūdžių džiaugėsi lituanistė.

Moteris su ginklu – patriotiškumo išraiška

Kviesti moteris susipažinti su ginklais – ne tik originali šventės minėjimo koncepcija, bet ir aktuali iniciatyva, skatinanti moteris būti neabejingomis savo šeimos saugumui bei pasiruošusiomis kritinėms situacijoms.
Tarp susirinkusių aktyviai ir originaliai švęsti Kovo 11-ąją buvo šaulė, vienos didžiausių Lietuvoje strateginės komunikacijos agentūrų vykdančioji direktorė Daiva Bumblytė. “Kovo 11-osios šventimas su tikrais koviniais ginklais – tarsi simbolinė aliuzija, kad už laisvę mums reikėjo kovoti. Tik anuomet, prieš 30 metų, mes tai darėme valia, ryžtu ir susitelkimu. Šiandien šį priminimą pažymėjome šūviais į orą”, – patriotines mintis dėstė moteris.

Saugumas priklauso nuo kiekvieno

Kiekvienais metais organizuojamos nacionalinio saugumo konferencijos, akademiniai tyrimai rodo, kad Lietuvos visuomenės sąmoningumas saugumo klausimu auga. “Turime puoselėti pilietinę gynybą, stiprinti ją nedidelėse bendraminčių grupėse”, – per pertraukėlę tarp šaudymų kalbėjo Daiva Bumblytė.

2019 metais pirmą kartą per “101 šūvis už Lietuvą” iniciatyvą paėmusios ginklą į rankas dainininkės Agnės Sabulytės pavyzdys, šiandien aktyviai savo kūrybinį kelią pakreipusios patriotine tema, duoda vilčių, kad patriotinės iniciatyvos svarbios, jos buria entuziastus ir auginu naujus. “Suprasti kaip laikyti ginklą, mokėti juo naudotis yra kiekvieno išsilavinusio, sąmoningo piliečio pareiga.”, – jau ne pirmą kartą tobulinanti savo šaudymo įgūdžius mintimis dalinosi dainininkė.

Kiekviena panašaus pobūdžio iniciatyva prisideda prie abejingumo savo saugumui mažinimo ir sąmoningo suvokimo, kad valstybė prasideda nuo kiekvieno iš mūsų.

 

Jums gali patikti