Naujienų portalas

Moterų gyvenimus keičiantys eteriniai aliejai: kaip išsirinkti reikalingą ir tinkamą

Žiema, trumpos dienos ir nuolatinis šaltis turi įtakos ir žmogaus fizinei bei psichologinei sveikatai. Itin jautriai šį laikotarpį išgyvena moterys. Visgi kvapų ir SPA ritualų paslaugas teikiančių „Provanso kvapai“ įkūrėja ir kvapų ekspertė Erika Daugėlaitė siūlo nenuleisti rankų ir iš savo patirties pataria, kad džiaugsmo bei jėgų rasti įmanoma būtent skirtinguose ir gamtos padiktuotuose kvapuose. Ji patarė, kaip juos teisingai naudoti ir išsirinkti, bei papasakojo, kaip aliejus naudoja pati.

Su kvapų verslu suvedė likimas

E. Daugėlaitė atvirauja, kad su jos gyvenimą aukštyn kojomis apvertusiais kvapais ji susipažino prieš daugiau nei dešimtmetį. Keliaudama po Amsterdamą ji atsitiktinai atsidūrė verslo parodoje ir taip pamažu vis labiau įsitraukė į jai prieš tai visiškai nepažintą sritį.

„Kvapai tiesiog įsiliejo į mano pasaulį – pradėjau gilintis į juos, jų panaudojimą, keliauti į Prancūziją, kur dalyvaudavau kursuose. Šis laikotarpis įrodė, kad kai žmogų supa gera energija ir žmonės, gali sėkmingai imtis kone bet kokios veiklos. Jei jauti, kad kažko nori, tiesiog reikia imti ir daryti – visą dieną atiduodame darbui, tad jis turi būti prasmingas. Ir nesvarbu, kad atrodo, jog nepavyks. Žmogus gali turėti vos 5 proc. talento, bet įdėjus 95 proc. darbo galima gauti puikų rezultatą“, –  pasakoja kvapų ekspertė.

Pirma laisvu nuo darbo laiku prablaškęs produktų platinimo verslas pamažu tapo pagrindiniu moters pragyvenimo šaltiniu ir užsiėmimu, vis daugiau laiko tekdavo praleisti konsultuojant ir tiesiog padedant žmonėms. Tai buvo visiškai kitoks gyvenimas, nei Erika buvo pripratusi – ji baigė ekonomikos studijas, tad visas gyvenimas sukosi apie skaičius ir vadybą, bet naujas užsiėmimas vis labiau įtraukė, vis geriau sekėsi ir nebepaleido.

„Kiek vėliau susiradau naujus, daugiau galimybių siūlančius partnerius ir 2010 metais gimtojoje Klaipėdoje atidariau parduotuvę „Amberton“ viešbutyje, kur man talkindavo ir mama. Kai dar vieną parduotuvę atidarėme Vilniuje, tai tapo vieta, pakvietusią mane grįžti į Lietuvą – tuo metu buvau išvykusi į Australiją studijuoti, ta šalis itin traukė, tačiau su gimtine sustiprėję ryšiai paskatino sugrįžti“, – apie pažintį su milžinišku kvapų pasauliu pasakoja „Provanso kvapai“ įkūrėja.

Džiaugtis mažais dalykais

Anot E. Daugėlaitės, kvapų pasaulis ją itin sudomino tuo, kad parduotuvėse galima įsigyti šimtus skirtingų kvapų eterinių aliejų, vien levandų kvapo produktų yra net penkios rūšys. Priklausomai nuo pasirinkimo, eterinis aliejus gali sustabdyti odos senėjimą, pagerinti miego kokybę ir bendrą žmogaus būseną. Nuovargio ir negatyvių minčių pašalinimui moteris naudoja kadagių kvapo eterinį aliejų, kurio kelis lašelius galima įlašinti tiesiog į vonią.

„Stebuklus daro ir rožės kvapo eterinis aliejus: padeda ne tik nusiraminti, atsikratyti negatyvių minčių, bet ir nugalėti vidines baimes, pažiūrėti į gyvenimą kitaip. Arba rozmarino ir citrinų kvapo eterinis aliejus, kuris gerina koncentraciją, atmintį ir darbo našumą. Žinant tai, visiškai nestebina, kad Japonijos kompanijose eteriniai aliejai naudojami oro vėdinimo sistemose. Svarbu klausyti savo vidinio balso, kuris pasako, kada reikia pailsėti, o kai žmogus turi kokybišką poilsį, jis yra kur kas našesnis“, – patarimais dalinasi kvapų ekspertė.

Namų kvapui ji rekomenduoja bergamotės ir citrinų kvapus. Taip pat galima naudoti eterinių aliejų pripylus į difuzorių su vandens garais, arba į profesionalesnį, kuris skaido tik patį eterinį aliejų. Yra ir paprastesnių būdų, pavyzdžiui, šaltuoju laikotarpiu užlašinti vos kelis eterinio aliejaus lašelius ant drobės ir ją padėti ant radiatoriaus.

„Namai yra ta vieta, į kurią grįžtame kasdien, todėl jose esantis aromatas yra labai svarbus. Kadangi pati dirbu su kvapais, tai namuose noriu švaros kvapo, tačiau kvapai mane lydi prižiūrint kūno odą, pripildant aromaterapinę vonią, kai padedu kaklo sričiai“, – pasakoja pašnekovė.

Tokie maži žingsniai gali nemenkai prisidėti prie įvairių problemų sprendimo. Tiesa, dažnai ryškesniems pokyčiams prireikia laiko – kartais ir kelių mėnesių. Visgi keistis niekada nevėlu – juk suprasti, ko norime, ar kaip mylėti save, galima ir būnant 50-ies. Kokybiškai pabūti su savimi bei išgirsti savo mintis gali padėti ir eteriniai aliejai.

„Jei mokame tinkamai sumaišyti kvapus ir naudoti tai, ką mums duoda gamta, galime pasiekti puikių rezultatų. Ypač kai nemaža dalis moterų į savo gyvenimus žvelgia pro pilkus akinius – viską užvaldo monotonija, niekas nesikeičia ir kelis dešimtmečius. Tačiau pritaikius tinkamus kvapus dažnai viskas pasikeičia, išmokstama džiaugtis mažais dalykais ir įsisąmoninti, kas veda link laimės. Štai mano asmeninį laimės receptą sudaro pozityvus požiūris, džiaugimasis mažomis smulkmenomis, rytinė kava, sportas, vaikščiojimas, dėkingumas pasauliui ir visatai, kad esame sveiki. Kiekviena moteris pilnatvę turbūt pasiekia vis kitaip, bet apibendrinant galima drąsiai sakyti, kad ji ateina tik tada, kai pradedame gerbti, mylėti ir tobulinti save, nesvarbu, koks tai būtų gyvenimo tarpsnis“, – įsitikinusi „Provanso kvapai“ įkūrėja ir priduria, kad gyvenimo grožis moterims itin dažnai prasideda sulaukus tik maždaug 35 ar 40 metų.

Kaip naudoti aliejus

  1. Daugėlaitė akcentuoja, kad nors eterinių aliejų nauda yra milžiniška, tačiau itin svarbu juos mokėti panaudoti. Tad kvapų ekspertė dalinasi penkiais patarimai, kaip reikėtų tinkamai elgtis su eteriniais aliejais.
  2. Visų pirma privalu išsigryninti, kokios problemos kankina ir kokio efekto norima.
  3. Norint išsirinkti tinkamą eterinį aliejų patariama rasti profesionalų aromaterapijos specialistą, kuris pagal norus rekomenduotų tinkamiausią sprendimą. Be profesionalios pagalbos netgi galima pakenkti pačiam žmogui.
  4. Išskaidyti. Paprastai eterinis aliejus naudojamas per sąlytį su oda ar per kvapą. Tad masažui, odos stangrinimui ar pilant į vonią reikėtų naudoti vos šešis lašelius. Geriausiai aliejų išskaidyti meduje, druskoje, alkoholyje, migdolų, sezamo ar arganų aliejuje.
  5. Nepadauginti eterinio aliejaus, nes vienas jo lašelis yra prilyginamas trims šaukštams džiovintų arbatžolių. Taip pat aliejų geriau naudoti tik tada, kai reikia, toli gražu ne kasdien. Taip pat nereikėtų aliejaus naudoti vaikams iki trejų metų.
  6. Eterinius aliejus patariama maišyti. Jei jaučiami peršalimo simptomai, rekomenduojama naudoti eukalipto kvapo aliejų, bet pridėjus arbatmedžio, šalavijų, neolio, kajeputų ir čiobrelių kvapų bus gaunamas kur kas stipresnis poveikis.
Jums gali patikti