Naujienų portalas

Pozityvumo receptai su VU komunikacijos fakulteto dekanu, profesoriumi R. Laužiku: “Karantino metu pradėjome reguliariai keliauti pėsčiomis“

Profesorius Rimvydas Laužikas dirba Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete: “Mane domina kaip paveldas ir istorijos žinios yra naudojamos šiuolaikinėje visuomenėje. Šia tema kalbuosi su savo pašnekovais LRT radijo laidoje „Džiazuojanti istorija“. Taip pat domiuosi Lietuvos gastronominiu paveldu, mūsų, šiuolaikiniais gastronominiais tapatumais“.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Dideliu puodeliu geros kavos.

Jei jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Esu veiklos ir sprendimų žmogus, tad ieškau racionalių nusiminimo priežasčių ir stengiuosi padėti.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Viskas praeina. Ir tai praeis.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Vieną tokį būtų sunku įvardinti. Jei apie lietuviškus valgius, tada sriuba – pieniška grybų, pagrindinis patiekalas – zrazai, desertas – šimtalapis.

Smagiausias priminimas iš vasaros?

Kelionė su šeima Graikijoje, Peloponese. Aplankyta daug unikalių ir turistiniuose vadovuose menkai minimų vietų. Pavyzdžiui, viduramžiais statyta Šv. Teodoros koplytėlė ant kurios sienų ir stogo auga net 17 ąžuolų.

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Mano skaitomos knygos – kiek specifinės. Jei grožinė – Romaino Gary „Europietiškas auklėjimas“, jei pažintinė – Karin Bojs „Mano šeima europiečiai“.

Kokia veikla ar žaidimu, apvienijančiu visą šeimą, pasidalintumėte?

Karantino metu pradėjome reguliariai keliauti pėsčiomis. Dabar stengiamės kiekvieną savaitgalį nužingsniuoti gamtoje po 10-15 kilometrų. Kadangi šiuo metu ribojamas išvykimas iš savo savivaldybės – bus puiki proga išnaršyti Molėtų ežeryną taip detaliai, kaip niekada.

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Kiekvienas liūdesys turi savo priežastis. Tad stengiuosi prasimanyti veiklos, kuri būtų man maloni, bet būtų visiškai nesusijusi su to liūdesio priežastimis. Priklauso nuo situacijos ir metų laiko. Galiu gaminti maistą, eiti pjauti žolės, persodinti augalų, aplankyti kokį nors objektą netolimose apylinkėse. Tiesiog reikia laiko susitaikyti su situacija arba sugalvoti sprendimus situacijai keisti, jei jos keitimas man yra įmanomas. O tam, nesusijusi veikla – labai padeda.

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kol kas juose saugiai dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį – kultūrinį gyvenimą?

Nuo vaikystės esu daugiau knygius, nei viešų renginių lankytojas. Tad ir karantino metu slankioju palei knygų lentynas namuose, renkuosi ir skaitau. Paprastai taip nutinka, kad namuose įsigyjame daugiau knygų nei spėjame perskaityti. Dar nemažai jų paveldėjome iš tėvų. Tad dabar knygoms – puikus laikas.

Pasidalinkite muzikos kūriniu, trumpu skaitiniu, vaizdu, video, kuris teigiamai jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Tokio universalaus dalyko neturiu. Dieną pradedu skaitymais socialiniame tinkle. Ir, ten esanti informacija, manęs visiškai nesuerzina. Priešingai, kiekvieną rytą, naujienų sraute randu to, kas tą, konkretų rytą, priklausomai nuo to konkretaus ryto nuotaikos, pakrauna teigiamai. Tai gali būti memas, fotografija, įdomus analitinis straipsnis, mokslo naujiena, patiekalo receptas, asmeninė istorija… Taip turbūt dėl to, kad socialiniame tinkle turiu daug ir labai įvairius interesus turinčių, draugų.

Jums gali patikti