Naujienų portalas

Žymūs Lietuvos vyrai: apie vitaminus ir geros nuotaikos receptus

Pavasaris net ir karantino ritmu visus budina iš žiemos miego. Ilgėjančios ir šiltėjančios dienos, atgimstanti gamta, ypač dabar gyvybiškai svarbus poreikis išlaikyti gerą imunitetą įkvepia rūpintis savo sveikata dar labiau, prisiminti pilnavertės mitybos piramides ir žinoma sportą. Ką apie sveiką gyvenseną galvoja žymūs Lietuvos vyrai, su kuo jiems asocijuojasi sveikas gyvenimas, kokie jų mylimiausi dienos ritualai?

Sveikas gyvenimas – savęs nenuodijimas

 „Sveikas gyvenimas man asocijuojasi su savęs nenuodijimu, sveiku mąstymu, sveiku maistu ir sportu. Aš stengiuosi valgyti tiesiog kuo daugiau ir skirtingų vaisių bei daržovių, kasdien išgerti tam tikrą kiekį vandens“, – pasakojo apie sveikos gyvensenos sampratą saksofonistas Juozas Kuraitis. „Būti sveikam ir energingam padeda sportas, poilsis, darbas ir savęs analizė”, – pagrindines sveiko gyvenimo tiesas dėstė Juozas Kuraitis.

Esi tuo, ką valgai

Pradėjus kalbėti apie vitaminus lenktynininkas Benediktas Vanagas buvo šmaikštus: „Yra posakis, kad vitaminai mūsų šlapimą daro brangesniu, tačiau specialias medžiagas naudojame Dakaro metu, kad atstatyti išprakaituojamą florą ir fauną. Visa kita: sportas bendram tonusui bei tikslinėms raumenų grupėms, ištvermei gerinti“.

Benediktas Vanagas kalbėjo, jog esi tuo, ką valgai, taip pat, jog lenktynių metu naudoja maistą pagal dienos metą, kad neapkrauti organizmo, bet gauti reikiamos energijos.

Vietoje kavos – morkų sultys

Paklaustas kokiems vitaminams ir mineralams šiuo metu teikia pirmenybę komunikacijų kompanijos vadovas Alkas Paltarokas sakė, jog kiekvienas turi savo įprotį ir mėgstamo prekės ženklo vitaminus, kai aktyviai sportuoja mitybą papildo įvairiais papildais, kad sustiprinti organizmą.

„Tiesa, geriausias būdas vitaminų ir mineralų gauti iš natūralių šaltinių. Gan dažnai plaku glotnučius – labai paprasta ir smagu, nes receptas vis kitoks gaunasi ir gali žaisti su pačiais įvairiausiais skoniais. Esminiai ingredientai yra vaisiai ir daržovės – tokie kokteiliai mūsų organizmą papildo daugeliu maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Juose gausu skaidulų ir niekada nepabosta”, – dalinosi glotnučių ypatybėmis Alkas Paltarokas rekomenduodamas net ir mieste vietoje tradicinio kavos ar arbatos puodelio užsisakyti šviežiai spaustų morkų sulčių, citrusinių vaisių taurę.

„Dabar dažnai keliauju į žygius gamtoje, kurie nėra lengvas pasivaikščiojimas, o gana nemažas sportinis krūvis ir čia visada padeda „ištikimi draugai“ vitaminas C ir magnis, o saulė nemokamai vaišina vitaminu D“, – geros nuotaikos nestokojantis kalbėjo Alkas Paltarokas.

Sportas – vienas mylimiausių mano gyvenimo ritualų

“Stengiuosi, ko anksčiau nedarydavau, aštuonias valandas išmiegoti, nes supratau, kad imunitetui tai labai svarbus dalykas. Antras momentas – grynas oras. Per dieną stengiuosi nuo pusės valandos iki dviejų valandų, jei yra galimybių pabūti gamtoje, nežiūrint koks oras, tiesiog išeiti kvėpuoti, kad plaučiai prasivėdintų nuo dulkių ir gautų deguonies“, – apie sveikos gyvensenos sampratą pasakojo fotografas Gediminas Žilinskas.

Apie maistą menininkas kalbėjo pabrėždamos kokybės ir sistemingo valgymo svarbą: „Stengiuosi rinktis kokybišką maistą, valgyti daug žalumynų, neužkandžiauti. Valgau tris kartus per dieną. Ne daugiau. Nevartoju cukraus ir miltinių produktų, nes manau, kad jie kenksmingi, ypač cukrus“.

Gedimino Žilinsko manymu maisto kokybiškumas atsiliepia organizmo švarai, taip pat minėjo, jog savo dienos racioną papildo kalciu ir magniu, nes galvoja, kad jo per mažai gauna su maistu.

„Sportas – vienas mylimiausių mano gyvenimo ritualų. Sportuoju tris, keturis kartus per savaitę. Taigi – miegas, grynas oras, maistas, sportas“, – tokius sveikos gyvenimo principus išskyrė Gediminas Žilinskas.

Sveikas gyvenimas – rėžimas

„Kas yra sveikas gyvenimas? Visų pirma rėžimas, ne būtinai griežtas, bet įpareigojantis. Keliuosi 6 valandą ryto, guluosi 10 valandą vakaro“ – pasakojo apie jėgų suteikiančią gyvenimo tvarką asmeninis fitneso treneris Paulius Ratkevičius.

„Geras miegas man asocijuojasi su sveiku gyvenimu, tinkama mityba, subalansuotu sportiniu krūviu“, –  kalbėjo Paulius Ratkevičius, pabrėždamas, kad pusryčiai jam – tai užtaisas visai dienai.

Treneris pasakojo apie meditacines, psichologines praktikas, – rytais paklauso audio knygų, konkrečių sakinių, kurie jį įkvepia, nes tai taip pat jo nuomone susiję su sveika gyvensena ir bendra laime. Treneris praktikuoja dėkojimo meditacijas, anot jo padėkojimas už paprastus dalykus, kurie yra patys svarbiausi iš tikrųjų, labai geras įprotis kiekvienai dienai.

Kiekvieną dieną Paulius Ratkevičius stengiasi suvalgyti keletą įvairių vaisių, ypatingai mėgsta obuolius, mango, bananus, kelias porcijas salotų, taip pat dėl sportinio krūvio papildo savo mitybą vitaminų kompleksu.

„Kai turi motyvaciją, jautiesi sveikas. Turėti tikslą, nesvarbu, ką mes darome yra būtina, kad atsirastų daugiau energijos, kad mes būtume tvirtesni“, – apie tikslo svarbą, jo įsivardinimą kiekvienoje veikloje kalbėjo Paulius Ratkevičius, linkėdamas visiems jį atrasti.

 

 

Jums gali patikti