Naujienų portalas

Veterinarijos gydytoja: 10 priežasčių kodėl į augintinio racioną būtina įtraukti ceolitą

Kristalinės struktūros mineralas ceolitas yra plačiai naudojamas farmacijoje, gyvulininkystėje, vandens valyme ir kitose srityse. Tačiau ar žinojote, kad ceolito sudėtyje yra gausu makro ir mikroelementų, būtinų jūsų augintinio organizmui? Ceolitai gali ne tik padėti apsisaugoti nuo kai kurių ligų, bet ir pailginti gyvenimo trukmę.

Apie subalansuotų pašarų ir įvairių papildų naudą gyvūnui yra girdėjęs ne vienas šeimininkas, tačiau retas galėtų pasakyti, kas iš tiesų yra jų sudėtyje ir kuo jie naudingi augintiniui, – sako parduotuvių tinklo KIKA veterinarijos gydytoja, farmacijos vadovė ir gyvūnų grožio specialistė Kamilė Ausmanė. – Viena iš dažniausiai naudojamų medžiagų – ceolitų grupei priskiriamas klinoptilolitas, kurį galite rasti augintiniams skirtuose pašaruose ar papilduose. Jis būtinas sveikatos būklei palaikyti.“

Dinamiškai mikronizuotas klinoptilolitas, dar vadinamas MicroZeoGen mineralu, gali padėti užtikrinti puikią augintinio sveikatą ir gyvybiškumą.

10 savybių, dėl kurių vertinamas klinoptilolitas:

  • lemia spartesnį augintinio vystymąsi, visapusišką sveikatos būklę, gali pailginti gyvenimo trukmę;

  • gali pagerinti imuninės sistemos apsaugos funkcijas;

  • gali padėti normalizuoti mineralinių medžiagų apykaitą;

  • gali pagerinti virškinimą ir maisto medžiagų pasisavinimą, sumažinti padidėjusį skrandžio rūgštingumą ar palengvinti rėmenį

  • gali apsaugoti nuo kai kurių virškinimo trakto negalavimų;

  • gali apsaugoti nuo kai kurių vėžinių susirgimų ir navikų;

  • dalyvauja toksinų pašalinimo iš organizmo procesuose;

  • kartu su kalciu vartojamas kaip prevencinė priemonė nuo viduriavimo, kaulų, dantų ir kailio stiprinimui;

  • gali padėti greičiau organizmui atsistatyti po patirtų traumų;

  • gali sumažinti inkstų ir kepenų veiklos problemas, yra naudojamas joms gydyti – tai itin aktualu vyresnėms katėms, kurių net pusė kenčia nuo šių organų negalavimų.

Pavasarį dėl atšilusių orų suintensyvėja įvairūs virusai, kurie kėsinasi ne tik į žmonių, bet ir į augintinių sveikatą, todėl siekiant išvengti ligų, derėtų atidžiai įvertinti augintinio mitybos racioną. Svarbu ne tik pasirūpinti tinkamu maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekiu, bet ir užtikrinti jų pasisavinimą – šią funkciją atlieka klinoptilolitas.

Pašarai ar papildai su klinoptilolitu rekomenduojami augantiems ir jau suaugusiems ar besilaukiantiems, jauniklius maitinantiems šunims ir katėms. Juos gyvūnui reikėtų duoti profilaktiškai – pašarą normuoti kaip įprasta, o miltelių pavidalo papildus įmaišyti į maisto porciją. Iki 10 kg svorio gyvūnui rekomenduojama dozė yra pusė arbatinio šaukštelio, tačiau bendra porcija neturėtų viršyti dviejų šaukštelių per parą.

Jums gali patikti