Naujienų portalas

„Sidabrinė strėlė 2019“: Baltijos bataliono treniruotė

Spalio 6 d. Latvijoje baigėsi dvi savaites trukę tarptautiniai kariniai mokymai „Sidabrinė strėlė 2019“ (angl. Silver Arrow 2019), kuriuose dalyvavo apie 3 tūkst. karių iš 12 valstybių. Pratybose kartu su kariais iš Latvijos, Albanijos, Čekijos, Estijos, Italijos, Kanados, Lietuvos, Juodkalnijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos treniravosi beveik 200 karių iš Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bei Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų batalionų. Lietuvos kariai paskirtas užduotis vykdė Baltijos bataliono sudėtyje kartu su sąjungininkais iš Latvijos ir Estijos.

Pirmąją pratybų savaitę pratybos vyko centrinėje Latvijos dalyje esančiose savivaldybėse. Kariai treniravosi vykdyti gynybines operacijas šviesiu ir tamsiu paros metu. Antrąją savaitę tarptautinių pratybų „Sidabrinė strėlė 2019“ veiksmas persikėlė į Adaži (latv. Ādaži), poligoną, kur finalinio pratybų etapo metu Baltijos bataliono kariai treniravosi vykdyti kontrataką. Adaži karinėje bazėje vykusioje uždarymo ceremonijoje pratybų metu pasižymėjusius karius apdovanojo Baltijos bataliono vadas majoras Guntis Taurinš‘as.

„Didžiuojuosi matydamas jus, Baltijos šalių karius, dirbančius kartu siekiant įveikti visus sunkumus. Šios pratybos dar kartą įrodo, kad mes tikrai gebame gintis savo Baltijos šalių žemėse. Tikiuosi ir kitų metų pratybose jus pamatyti su tokiu ryžtu ir atsidavimu jūsų akyse,“–kalbėjo Baltijos bataliono vadas majoras Guntis Taurinš‘as.

Lietuvos karys Tadas Aleksandravičius, apdovanotas Baltijos bataliono moneta ir ženklu, sakė:  „Man tai buvo pirmos didelės pratybos atliekant kuopos ryšininko funkciją. Buvo nelengva, teko iškęsti bemieges naktis, tačiau tai buvo tikrai geros pratybos ir labai džiaugiuosi, jog mano pastangos buvo įvertintos“.

Šių Latvijoje organizuotų tarptautinių mokymų tikslas – patobulinti nacionalinių ginkluotųjų pajėgų bendradarbiavimą su NATO sąjungininkais ir pagerinti padalinių pajėgumą planuoti bei vykdyti gynybos operacijas.

Jums gali patikti