Naujienų portalas

Virtualiame tarptautiniame renginyje – etiniai, visuomeniniai ir teisiniai kibernetinio saugumo klausimai

Kibernetinio saugumo iššūkiai ir Europos Sąjungos (ES) pasirengimas jiems kelia vis didesnį susirūpinimą. Siekiant įvertinti kibernetiniam saugumui kylančias grėsmės bei pasiūlyti sprendimai visuomenei, valstybės specialioms institucijoms, žiniasklaidai, savo pajėgas telkia ir mokslininkai.
Mykolo Romerio universitetas (MRU) lapkričio 19 d., ketvirtadienį, 13 val. organizuoja virtualią tarptautinę konferenciją, skirtą kibernetinio saugumo aktualijų aptarimui. Konferencijoje dalyvaus, pranešimus skaitys Lietuvos bei užsienio akademinio pasaulio atstovai, ekspertai. Šis renginys – tarptautinio kibernetinio saugumo projekto „Pažangių tyrimų ir technologijų strateginės programos Europoje“ (SPARTA) dalis.
Pasak renginio organizatorės MRU profesorės Reginos Valutytės, transnacionaliniai kibernetinio saugumo iššūkiai ir problemų sprendimas reikalauja holistinio požiūrio. „Informacinės infrastruktūros atsparumo didinimas yra tik viena iš būtinųjų saugumą lemiančių sąlygų. Reikia suprasti ir kibernetinio saugumo etinius, visuomeninius veiksnius, įvertinti naujo teisinio reguliavimo būtinumą ir esamo efektyvumą.  SPARTA projektas subendravardiklina skirtingų sričių mokslininkų pastangas, o  siūlomi sprendimai bei įrankiai kibernetiniam saugumui užtikrinti yra kuriami tarpdisciplininės ekspertų komandos“, – renginio idėją pristato MRU profesor4.
Tai jau antras, šio projekto rėmuose MRU organizuojamas akademinio pobūdžio renginys, skirtas kibernetinio saugumo aktualijoms ES. „Renginyje pasisakys tiek jaunieji, tiek patyrę pranešėjai – savo sričių profesionalai, kurie savo tyrimais prisideda prie kibernetinių iššūkio sprendimo tiek Lietuvoje, tiek Europoje“, – sako prof. R. Valutytė.
Tarptautinio kibernetinio saugumo projekto „Pažangių tyrimų ir technologijų strateginės programos Europoje“ (SPARTA) projektas jungia partnerius iš 14 šalių, tarp kurių ir Mykolo Romerio universitetas, ir apima visą kibernetinio saugumo kompetencijų spektrą, reikalingą inovatyviems sprendimams kurti ir juos diegti. Tarp projekto partnerių yra ir tokios tokios organizacijos kaip CEA, THALES, SAP, LEONARDO, CINI, CNR,UBO, INDRA, TUM. Kaip asocijuoti partneriai šiame projekte aktyviai dalyvauja daugiau kaip 30 įvairių organizacijų, tokių kaip AT&T, ENERGA, „Group Poland”, „Paris Region“, ASW, „Bundesverband“, ESCO, „T-Systems“, NECS.
Renginio dalyviai:
Manon KNOCKAERT, Namur universitetas (UNAMUR)
Darius ŠTITILIS, Mykolo Romerio universitetas (MRU)
Raimundas MATULEVIČIUS, Tartu universitetas (UTARTU)
Lina JASMONTAITE, Vrije Briuselio universitetas (VUB)
Michael FRIEDEWALD, Fraunhoferio institutas (FHG)
Tatjana WELZER, Maribor universitetas (UM)
Aušrius JUOZAPAVIČIUS, Virgilijus KRINICKIJ, Jūratė NOVAGROCKIENĖ, Liudas ZDANAVIČIUS, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (LKA)
Regina VALUTYTĖ, Pauline LAPOINTE, Mykolo Romerio universitetas (MRU)
Andrius BAMBALAS, Mykolo Romerio universitetas (MRU)
Renginio temos: Visuomenės kibernetinio saugumo pasirengimo matavimas; ES kibernetinio saugumo teisinė bazė;  ES kompetencija spręsti dezinformacijos iššūkius; kibernetinių grėsmių ir dezinformacijos atakų prevencija, politinės ir teisinės priemonės Baltijos šalyse; Bendrojo duomenų apsaugos reglamento atitikties vertinimas, asmens duomenų apsaugos iššūkiai ir kt.
Renginį moderuos:  Mykolo Romerio universiteto atstovai – Andrius Bambalas, Regina Valutytė (Lietuva) ir Michael Friedewald (Vokietija).
Renginio organizatorius – Mykolo Romerio universitetas.
Renginio trukme: 13 – 17:30 val. Renginys vyks anglų kalba.
Renginį bus galima stebėti „Zoom“ platformoje:
Po dalyvių pasisakymų kviečiame žiūrovus dalyvauti užduodant klausimus komentarų skiltyje arba „Zoom“ transliacijos Q&A srityje.
Jums gali patikti