Naujienų portalas

Garsus skulptorius Tadas Gutauskas: iš esmės reikia džiaugtis šia diena, šia akimirka ir nelaukti stebuklo

Tadas Gutauskas garsus Lietuvos skulptorius. Baigęs Vilniaus M. K. Čiurlionio menų gimnaziją. Vilniaus dailės akademijoje studijavo skulptūrą, tapo magistru. Tobulinosi Zalcburge, Stokholme, Reikjavike. Tadas Gutauskas aktyviai dalyvauja menininkų ir verslininkų organizacijų veikloje. Jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos, Vilniaus Rotary klubo „Perkūnas“. Jo įspūdingi darbai puošia Lietuvos miestus, ir nesenai atidarytas įspūdingas Memorialas Lietuvos Partizanams Kryžkalnyje. Kalbamės su Tadu apie jo pozityvo ir energijos užtaisus.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Rytą geriausia pradėti gera kava ir intensyviu „ brainstormu “ idėjų lygmenyje !

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose- koks jūsų namu jaukumo receptas?

Namų jaukumas – degantis židinys ir viskas aplink tai…pagaliau turiu laiko ramiai pabendrauti su vaikais, išklausyti, nes nereikia lakstyti po susitikimus.

Jei jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Nemėgstu rašinėti ilgų žinučių į Facebook, geriau vieną kartą paskambinti draugui ir atvirai, nuoširdžiai pasikalbėti, pasiūlyti pagalbą.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Iš esmės reikia džiaugtis šia diena, šia akimirka ir nelaukti stebuklo- jis gali ir neįvykti, todėl stengiuosi būti laimingu kasdien, čia ir dabar!

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Jaučiu, kada maistas pagamintas su meile…visgi šių metų atradimas, jei dzūkiškai pavadinti- Poliauka, jei literatūrine kalba- kiršlių žuvienė, kurią visada gaminu su savo pagranduku Marija Aiste.

Smagiausias prisiminimas iš vasaros?

Šiemet, Mardasave, inicijavau apgriuvusio ir pasvirusio kryžiaus atstatymą bei iškėlėme Lietuvos istorinę vėliavą. Tai suteikė daug džiaugsmo kaimo bendruomenei, suvienijo, net kaimo pijokėliai, kurie paprastai nuolat užsiėmę nesibaigiančiomis diskusijomis apie pasaulio tvarką, politiką, pletkus, pasikeitė ir nušvito. Jie kaip lygūs su lygiais darbavosi prie kryžiaus, paskui buvo didelė šventė Dzūkų name. Buvo smagu, kaip jaunystėje, kai su vieciniais žuveliaudavom, į šokius eidavom ir ruginukę ragaudavome (juokias).Tas bendrumas užpildė dūšią, gera prisiminti.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą jei leis aplinkybės?

Planavome su draugais į Mongoliją- pažintinę ir žvejybinę kelionę, tikėjomės gaudyti didžiausius pasaulyje upėtakius – taimenius, bet karantinas sugriovė. Tikimės kitą vasarą išvykti.

Ar jau ruošiatės Kalėdoms, ir kaip planuojate jas sutikti?

Kalėdos visada buvo yra ir bus „Ramybės“ laikas…, o šiemet šventė bus ypač rami, tame ir yra didžiausias džiaugsmas.

Kas jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Tą laikotarpyje su šeima praleidome sodyboje, turėjome daug laiko pergalvoti svarbius dalykus, nes tam niekad nebuvo laiko. Sukūriau skulptūrų ciklą, sūnus Nojus Vytis sukūrė įrašė gražių dainų, žvejojome, kitaip sakant, tokias atostogas turėjau tik būdams studentu, buvo labai gera.

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Mano galva jeigu esi liūdnas-reikia paliūdeti, ta būsena žmogui dar svarbesnė, nei linksmybės.

Dabartinis žmogus lyg bijo liūdesio, slepiasi po dirbtinu juoku, šokiais ir žaidimais, bet tai nėra tikra, nes paskui grįžę namo verkia į pagavę, kad jaučiasi vieniši.

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kol kas juose saugiai

dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį – kultūrinį gyvenimą?

Busiu nepopuliarus, bet teatrai ir kinai man nėra būtini. Mes kiekvieną diena praleidžiame tarsi ir kine ar teatre… Mano projektai tikrai sudėtingai įgyvendinami, tenka praeiti pačius įvairiausius išbandymus vandeniu, ugnimi ir kalaviju. Žinoma, gera muzika visada padeda, o jos klausytis joks karantinas netrukdo (juokiasi). Apie savo kūrybines patirtis nutariau knygą išleisti, reikia pradėti dalintis patirtimi.

Pasidalinkite muzikos kūriniu, kuris teigiamai jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Šiemet sūnus nustebino savo kūryba. Planavome, jog taps architektu, bet įtraukė jį pasirodo tik muzika. Niekada negalėjau pagalvoti, kad kurs nebanalią, ilgesingą ir subtilią muziką. Taigi paklausau kartais ir studijoje ir automobilyje ir gaunu pozityvų užtaisą visai dienai!

Dalinuosi kūriniu iš Nojus Vytis albumo „ My Dream “ „Quiet Whisper

Jums gali patikti